Manzara

15 Kasım’da başlayan yarışmamız 15 Aralık saat 16.00 itibari ile sona ermiştir.

Bir sonraki yarışmamız için takipte kalınız.

 FOTOGRAFIUM FOTOĞRAF YARIŞMASI – ARALIK 2021

Organizasyon:
fotografium.com’un düzenlediği fotoğraf yarışmalarına tüm fotoğraf severler ücretsiz katılabilirler.

Yarışma Formatı:
Dijital ortamda gönderilmeye uygun siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki türde gönderilen fotoğraflar kabul edilecektir.

Konu: Manzara
Manzara fotoğrafçılığı, açık hava ruhunu temsil eden bir görüntü yakalamaktır. Karada ya da denizde, kentte ya da doğada çekilen fotoğraf, görene orada olduğunu hissettirmelidir. Gönderilecek fotoğraflar manzara temasını içermelidir.

Katılım Koşulları:

 1. Katılım ücretsizdir
 2. Her katılımcı en çok 2 (iki) fotoğraf ile katılabilir.
 3. Jüri ile Fotografium.com çalışanlarının birinci dereceden akrabaları dışında, tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılar yarışmaya katılabilirler.
 4. Katılımcılar gönderdikleri fotoğrafların kendileri tarafından çekildiğini gerektiğinde kanıtlamak durumundadırlar. Gönderilen fotoğrafların haklarının kendilerinde olduğunu peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.
 5. Ödül almaya hak kazanan katılımcıların beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşıldığı takdirde kural ihlali işlemi uygulanır.
 6. Yarışmaya gönderdiği fotoğrafı kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye çalışan katılımcılara ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale eden  katılımcılara kural ihlali işlemi uygulanır.
 7. Kural ihlali yapan kişiler fotografium.com tarafından düzenlenecek yarışmalardan men edilir. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.
 8. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin istenilmesi ihtimaline karşılık bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
 9. Fotografium.com gerekli gördüğü durumda katılımcılardan fotoğrafların asıl dosyalarını isteyebilir.
 10. Fotoğrafların yüklenmesi esnasında siteden kaynaklanmayan olası sorunlardan fotografium.com sorumlu olmayacaktır

Yayın ve Telif (Kullanım) Hakkı:

 1. Ödül ve sergileme alan fotoğraflar fotografium.com arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar; sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile her türlü tanıtım amaçlı kullanılabilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir. Yarışmaya katılan yarışmacılar, ödül ve sergileme alan fotoğraflarının fotografium.com tarafından kullanılmasını kabul ederler.
 2. Eserlerin çoğaltılması, eser sahibi tarafından açıkça yasaklanmadığı sürece, basılı veya dijital kataloğa girmesine izin verilir.
 3. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 4. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 5. Yarışma sonrasında ödül almaya değer bulunan fotoğraf severlere ait fotoğraflar http://yarisma.fotografium.com ‘da ve fotografium.com sosyal medya kanallarında ilan edilecektir.
 6. Katılımcılar; http://yarisma.fotografium.com adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Bu sözleşme, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımla birlikte yarışmacılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Katılım

 1. Başvurular http://yarisma.fotografium.com web sitesi üzerinden olacaktır ve yalnızca bu adresten gönderilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.
 2. Fotoğraflar yüksek çözünürlüklü olmalıdır.
 3. Fotoğrafların çözünürlüğü en az 240 dpi olmalıdır
 4. Her fotoğrafın dosya boyutu maksimum 50 MB olmalıdır.
 5. Yarışmaya gönderilen her fotoğraf isimlendirilecektir.
 6. Fotoğraflar jpg/jpeg dosya formatında gönderilmelidir.

Kayıt ve fotoğraf yükleme adımları:

 1. Açılış sayfasındaki "Kayıt" bağlantısıyla ekrana gelecek olan form doldurulmalı ve sonrasında [email protected] adresinden e-postanıza gelen kayıt linkini kullanarak kayıt işlemi tamamlanmalıdır.
 2. Son katılım tarihine kadar belirlediğiniz kullanıcı adı ve parola ile kişisel katılımcı sayfanıza girerek, fotoğraf yükleme, değiştirme, silme işlemlerini yapabilirsiniz.

Ödüller :

Haida Christmas Kit (1.)

https://fotografium.com/urun/haida-m10-christmas-kit-hd4566

Haida M10 Filtre Tutucu Kit(İstenen Filtre Çapında) (2.)

https://fotografium.com/urun/haida-m10-filtre-tutucu-kit-77mm

Haida NanoPro Magnetic ND 0.9(İstenen Filtre Çapında) (3.)

https://fotografium.com/urun/haida-77mm-nanopro-magnetic-nd-0-9-filtre-hd4673

 

Seçici Kurul Üyeleri:

Erdem Klavuz - Fotoğraf Eğitmeni - LinkedIn

Hakan Karayaşar - Influencer - Instagram

Yarışma Takvimi:
Son Katılma Tarihi : 15  Aralık 2021
Değerlendirme : 20 Aralık 2021
Sonuç Bildirim Tarihi : 21 Aralık 2021
Ödül Gönderimi : 22 Aralık 2021

Yarışma İletişim Kanalları:

Telefon : +90 850 433 36 86 / Dahili 867
E-posta:
[email protected]
www.fotografium.com